John Galliano przypomniał świetność Christiana Diora

PAP Life | 26.01.2011
Dodaj swój komentarz Liczba opinii: 0

Projektant John Galliano zaprezentował podczas tygodnia mody haute couture w Paryżu swoją interpretację dziedzictwa domu mody Christiana Diora. Kolekcja nawiązywała do stylistyki lat 50.

Galliano wyraźnie został zainspirowany przez ilustratora Rene Gruau, który przygotowywał rysunki dla Diora w latach 40. i 50. – Inspirować się Diorem to być zainspirowanym przez Rene Gruau. Jego szkice uchwyciły sylwetki i ducha Diora. Wyrażały nową erę w modzie i kobiecości. Te ilustracje są ponadczasowe, zawsze młode, a jednocześnie wierne momentowi, w którym je tworzył. Oddają energię, wyrafinowanie i urok Diora. Są też wyrazem długotrwałej przyjaźni – powiedział o rysowniku Galliano, który owinął swoje modelki warstwami tiulu.

Po raz drugi pokaz haute couture Diora otworzyła Amerykanka Karlie Kloss. Modelka miała na sobie zdobny czerwony płaszcz o klasycznym kroju litery A owinięty warstwą czarnego tiulu. Uwagę zwracało też jej nakrycie głowy przypominające czerwone pióra i mocny makijaż z czerwonymi brwiami.

W kolekcji szczególne miejsce zajmuje światłocień i efekty wizualne uzyskane dzięki nakładaniu na tkaniny warstw tiulu. Obok czerwieni istotną rolę odgrywały także beże, brązy i pastele.

Talie os i nagie ramiona w sukniach wieczorowych przypominały “kobiety z filmów Hitchcocka tonące w falbanach” – skomentował hiszpański reżyser Pedro Almodovar, jeden z 800 gości podczas poniedziałkowego pokazu. Oprócz niego na pokazie obecni byli także modelka i arystokratka Stella Tennant, Marisa Berenson i Mario Testino.

Zobacz też

Brak powiązanych artykułów

Aby komentować artykuły musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się teraz.