Dom Mody La Mania w Galerii Mokotów

mat. pras. | 12.09.2010
Dodaj swój komentarz Liczba opinii: 1

W środę, 15 września, w Galerii Mokotów nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce Domu Mody La Mania, który firmują swoim nazwiskiem Joanna Przetakiewicz i Magda Butrym.  Na 100 mkw. będzie można nabyć ubrania i dodatki, stanowiące codzienną garderobę nowoczesnej kobiety. Ubrania będą charakteryzować się prostotą form i szlachetnością materiałów. Wszystko w otoczeniu luksusu pokrytych aksamitem ścian oraz dzieł światowych artystów, tej rangi co Ingo Maurer czy Anish Kapoor. Salon zlokalizowany jest na pierwszym poziomie Galerii Mokotów, w sąsiedztwie sklepów Mont Blanc czy Guess by Marciano.

Klientki Galerii Mokotów w Domu Mody La Mania znajdą najwyższej jakości sukienki, spódnice, bluzki, marynarki, płaszcze, kożuchy, futra ekologiczne oraz szale i szaliki, a w niedalekiej przyszłości również akcesoria i buty. Dominować będą pierwszo gatunkowe wełny oraz wełny z dodatkiem kaszmiru, bawełny oraz dzianiny. Wszystko to sprawia, że krótkie kolekcje Domu Mody La Mania adresowane są do świadomych siebie i własnego stylu kobiet.

Na miejscu, w salonie dokonywane będą również bezpłatnie drobne poprawki krawieckie. Będzie też można zamówić gotowe modele w innych wersjach kolorystycznych i różnych długościach.

Karl Lagerfeld został “ojcem chrzestnym” butiku La Mania:

Równie niezwykły jak asortyment będzie wystrój salonu.  Ciepło wersalskiego parkietu zostanie przełamane szarością ścian obitych aksamitem. Przy głównej ścianie, naprzeciwko wejścia, stanie rzeźba w odcieniu metalicznej czerwieni genialnego brytyjskiego artysty rzeźbiarza pochodzenia hinduskiego – Anish Kapoor’a.  Lampa, która zawiśnie w Domu Mody La Mania w Galerii Mokotów jest autorstwa najbardziej uznanego projektanta lamp na świecie – Ingo Maurer’a, którego dzieła były wystawiane w muzeach w: Monachium, Barcelonie, Amsterdamie, Mediolanie, Frankfurcie, Nowym Yorku i Filadelfii. Jej zabawna, komiksowa forma nada lekkości i wiele też powie o ubraniach i kobietach do których Dom Mody La Mania adresuje swoje kolekcje.

Dowiedz się więcej o butiku La Mania! Przeczytaj także relację z jego oficjalnego otwarcia.

Zobacz także film z oficjalnego otwarcia!

Zobacz też

Brak powiązanych artykułów

Aby komentować artykuły musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się teraz.

(1) Komentarze - Dom Mody La Mania w Galerii Mokotów
  • Takiego sklepu jeszcze nie było, coś innego, niesamowite ubrania i niesamowita obsługa. Mają już stronę. http://www.lamania.eu/